Poljičak i Karol do titule u parovima!

Šlag na tortu predzadnjeg dana Split Opena bilo je finale parova u kojem su četvrti nositelji Mili Poljičak i Miloš Karol za trofej igrali protiv BiH kombinacije Bašić/Nedić. Od početka je to bio jednosmjeran meč i splitski je tenisač sa svojim slovačkim partnerom slavio nakon ekspresnih 6:2 6:2 za koje im je bilo potrebno tek 47 minuta.

Poljičak i Karol odmah oduzimaju servis u drugom gemu, ali u trećem su primorani spašavati čak tri break lopte. No, nakon što su otišli na 3:0, Hrvat i Slovak mirno privode stvari kraju i još jednim breakom za 6:2 dolaze do prvog seta.

U drugom setu identična priča, samo bez drame u trećem gemu. Poljičak i Karol odlaze na 3:0 i opet završavaju posao novim breakom za 6:2. Zasluženo!

Mili je ovom pobjedom ispisao najbolju pozivnicu splitskim ljubiteljima tenisa da ga podrže i u pojedinačnom finalu koje je na rasporedu sutra u 12.30. Protivnik za titulu će mu biti Nijemac Tom Gentzsch, sedmi nositelj turnira.

Posted in

Leave a Reply

Discover more from Splitski sport

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading