Split rutinski preko Omiša u polufinale kupa

Drugi dan natjecanja na završnici Kupa Krešimira Ćosića na rasporedu su dva preostala četvrtfinala, a prvi su na parket u susjedskom obračunu izašli košarkaši Splita i Omiš Čagalj Toursa.

Otvaranje utakmice dalo je naslutiti da Žuti neće dozvoliti nikakvo iznenađenje jer je nakon nepune tri i pol minute na semaforu pisalo 13:3 i Omišani su morali pozvati minutu odmora. Nije pomoglo jer je Split otišao na 27:5, nakon čega je branitelj naslova malo stao pa se na predah odlazi sa 29:15.

U nastavku Žuti održavaju prednost koja lagano raste do 41:20 točno tri minute prije kraja poluvremena, a na veliki odmor se otišlo sa 51:26. Spomenimo da je sjajni Victor Nwagbaraocha zabio 17 od omiških 26 poena.

Razlika je nastavila rasti i u drugom poluvremenu, uskoro i preko 30 poena, a u posljednju četvrtinu se ušlo sa 75:44. Bilo je, dakle, i više nego jasno da Splićani idu u polufinale, a rezultat je na kraju utakmice glasio 98:55.

Pobjednike je predvodio Jordano sa 23 poena, dok su Sikirić (10 skokova) i Drežnjak (7 skokova) zabili po 14. Kod Omišana daleko najbolji je bio već spomenuti Nwagbaraocha sa 36 poena, jedini Omišanin sa više od pet koševa.

U polufinalu će Žuti igrati protiv Cibone, u petak u 17 sati.

Posted in

Leave a Reply

Discover more from Splitski sport

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading