Danas u Zagrebu počinje završnica Kupa Krešimira Ćosića koju će u Draženovoj dvorani organizirati Cibona. Osam momčadi borit će se za prestižni trofej koji je prošle godine osvojio Split pod vodstvom Veljka Mršića nakon što su Žuti u finalu prekinuli bajku sinjskog Alkara.
Prvi će na parket danas Đakovo i Šibenka, dok nakon njih igraju Cibona i DepoLink Škrljevo. Nas ipak više zanimaju sutrašnje utakmice u kojima Split igra protiv Omiš Čagalj Toursa, dok će Zadar put do finala tražiti protiv zagrebačkog Dinama.
Splićani su u svojoj utakmici apsolutni favoriti, ali na Gripama ozračje nije idealno. Dolazak Jasmina Repeše u svojstvu mentora odjeknuo je regijom, a tek trebamo vidjeti hoće li suradnja oca i sina na splitskoj klupi dati neke rezultate. Na početku se sve to činilo dosta kaotično, a jedva iščupana pobjeda na Gripama u zadnjoj sekundi protiv Dubrave nije baš odagnala strahove. Ipak, gostovanje u Šibeniku nakon toga odrađeno je dosta rutinski.
“Idemo obraniti trofej i dat ćemo sve od sebe da to i napravimo. Idemo utakmicu po utakmicu, prvi rival nam je Omiš i ne smije biti nikakvog podcjenjivanja, moramo ih maksimalno respektirati”, rekao je Antonio Jordano u najavi utakmice za klupsku stranicu.
I zaista, dok Split jest apsolutni favorit, Omišane se ne bi smjelo podcijeniti. Radi se o trenutno trećeplasiranoj momčadi druge lige s omjerom 13:5 koja u svojim redovima ima nekoliko imena koja će pažljivijim pratiteljima kluba s Gripa biti jako poznata – Roko Gizdavčić, Luka Kotrulja, a ponajviše Josip Sobin i Ivan Mimica.
Omišani su sezonu otvorili sa tri poraza, no onda su se uspjeli posložiti i u posljednjih deset kola imaju savršenih deset pobjeda. Usprkos ligaškim porazima, na početku sezone uspjeli su osvojiti Kup Krešimira Ćosića za regiju Jug, što im je osiguralo nastup na završnom turniru. Glavna prijetnja dolazi od sjajnog američkog beka Victora Nwagbaraoche, ali i Sobin i Gizdavčić još itekako imaju što reći na ovoj razini.
“Za nas je velika čast biti ovdje. To nije slučajno jer smo dobro radili, okupili smo dobru ekipu i dobrog trenera, miks maldih igrača i iskustva, što se pokazalo jako dobrim. Nadamo se play-offu ove sezone i došli smo ovdje pokazati što znamo”, najavio je utakmicu Pero Vojnović iz tabora Omišana.
U svakom slučaju bit će zanimljivo vidjeti može li Omiš zaprijetiti “velikom bratu” sutra od 17 sati.

Leave a Reply